Site Overlay

Kaz Lezzeti ile lezzet serüveni Gurme Sadık Usta

0Shares

Dünyada birçok ülkenin mutfağında çeşitli şekillerde yer alan kaz etinin ülkemizde genellikle doğu kültüründe kendini gösterdiği bilinir. İlkbahar aylarından sonbahar aylarına kadar bakımı gerçekleştirilen, kuluçkaya yatırılan kazlar kış mevsiminin ilk aylarında etleri yenmek üzere hazırlanır. Eskişehir’in de sert ayazlı kış şartlarına göre, özenli hazırlıklara tabi tutulan kaz etini tatmak için biz gastro gezginler bu hafta Gurme Sadık Usta’da soluğu aldık.Sadık Bey ve eşi Emine Hanım’ın güler yüzlü karşılamaları ile mekana ziyaretimizi gerçekleştirdik. Sabahın serinliğinde içenlerin içini ısıtsın diye günü 04:00’de karşılayan Gurme Sadık Usta, akşam yemeklerini de şölene dönüştürmek adına 20:00’e kadar lezzet severler için hizmet vermektedir.

GURME SADIK USTA”

Çocuk yaşlardan itibaren düğün yemeklerinin baştan sona bütün hazırlıklarında görev almış Sadık Usta. 11 sene bu deneyimlerini aşçıbaşı olarak meslek haline dönüştürmüş ve en sonunda artık hayallerini gerçeğe dönüştürmek adına da 3 sene önce Gurme Sadık Usta işletmesini açma kararı almış. Restoranla birlikte aynı zamanda organizasyon işlerini de birlikte yürüten Sadık Bey, 15.000 kişilik davetlerle de başarılarını katlayarak ilerlemektedir.

Gurme Sadık Usta, çorbaları ve sulu yemeklerinin yanı sıra özel olarak çiftliklerinde yetiştirilen kaz eti ile meşhur olmuştur. Uzun saatler yapımı süren kaz etinin hem çorbası hem de kendisi ile hazırlanan yemeği kış aylarında her gün servis edilmektedir. Ayrıca kaz etinin yanına eşlik eden ev yapımı erik hoşafı da bu lezzeti taçlandırmaktadır.

GEZGİNİN YORUMU

Özel olarak hazırlanan kaz eti çorbası ile tadımımıza başladık. Kış soğuklarına bire bir, şifa kaynağı bu çorbayı çok beğendik. Ayrıca pide üzerinde sade ve yoğurtlu soslu olarak da servis edilen kaz etinin tadı damaklarımızda birer şölene dönüştü. Bu enfes lezzetlerin üzerine köy sütünden hazırlanmış sütlaç bizi adeta babaannelerimizin ev yapımı sütlacını yediğimiz nostalji günlerine götürdü. Kendinizi bu tatlarla ödüllendirmek için yolunuzun Gurme Sadık Usta’ya düşmesini şiddetle öneririz.

SAKARYA GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YASAL UYARI !!! Bu sitede yayınlanan her türlü, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanamaz,
üzerlerinde değişiklik yapılamaz. Copyright © 2014-2021"SADIK ORGANİZASYON" Tüm Hakları Saklıdır.

Site Tasarım: TFNGL